Ta strona używa plików cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki
X

Zapobieganie starzeniu się skóry, szybsza regeneracja komórek, leczenie zmian i stanów zapalanych – to tylko kilka z zalet colostrum bovinum. Poprawia ono wygląd naszego zewnętrza, przeciwdziałając wewnętrznym problemom zdrowotnym. To naturalna i skuteczna metoda na młodość i dobre samopoczucie. 

Colostrum to łacińska nazwa substancji o wyjątkowych właściwościach, czyli mleka pierwszej laktacji. To właśnie dzięki swoim zaletom w staropolskiej polszczyźnie była określana mianem „młodziwa”. To słowo idealnie oddaje jej istotę i rolę. 

Colostrum (znane także jako siara) jest pierwszym pokarmem wszystkich ssaków, w tym także ludzi. Chroni noworodki przed patogenami jelitowymi, głównie poprzez przenoszenie przeciwciał (przeciwko bakteriom i wirusom) oraz czynników wzrostu dla optymalnego wzrostu i rozwoju. Składniki zawarte w colostrum bovinum są pod względem biologicznym niemal identyczne jak te zawarte w siarze ludzkiej, powstającej w gruczołach mlekowych matki jeszcze w czasie ciąży. Dlatego to optymalny sposób na zastąpienie jej na dalszym etapie rozwoju. Od niedawna colostrum bovinum jest dostępne w wygodnej sproszkowanej wersji, zgodnej z zasadami bezpieczeństwa żywności i higieny. 

Colostrum bovinum: prawdziwa młodość kryje się we wnętrzu 

Żyjemy w społeczeństwie, w którym młody i zdrowy wygląd jest ogromnie istotny, za co często jesteśmy gotowi zapłacić wysoką cenę. Przykładem na to są liczne kosmetyki mające zapobiegać naszemu starzeniu. Jednak ich właściwości koncentrują się na zewnętrznych objawach tego procesu. Wystarczy wspomnieć chociażby botoks, czy zabiegi medycyny estetycznej.  Tymczasem aby osiągnąć trwałe efekty najważniejsza jest skuteczna terapia tego, co kryje się po wewnętrznej stronie. Prawdziwa i skuteczna poprawa wyglądu naszej skóry nie zależy od powierzchownego wygładzenia zmarszczek, ale od zadbania o to, co kryje się dużo, dużo głębiej, sięgając aż do przewodu pokarmowego. Wiele niepokojących objawów jak wypryski, łuszczyca, trądzik, plamy jest objawem wewnętrznych problemów zdrowotnych. 

Colostrum bovinum – sposób na toksyczne substancje 

Osłabienie i zmarszczki, czyli zmniejszona elastyczność skóry, jest symptomem starzenia się. Dlaczego? Otóż składa się ona głównie z dwóch białek: kolagenu i elastyny. Spiralny kształt kolagenu jest tym, co decyduje o wytrzymałości naszej skóry, natomiast elastyna o jej elastyczności i możliwości regeneracji. Zdolność tych składników do właściwego funkcjonowania, osłabia się wraz z wiekiem. Dodatkowo sami zmniejszamy ich wydajność, np. paląc papierosy, opalając się, zbyt krótko śpiąc, jedząc cukier, czy żyjąc w dużym stresie. Do tego dochodzą czynniki zewnętrzne, na które nie mamy wpływu, np. zanieczyszczenia powietrza, substancje chemiczne w przetworzonej żywności, wdychanie dymu. Efektem tego są wspomniane już wysypki skórne, plamy, czy trądzik. Odpowiedzią na te dolegliwości jest colostrum bovinum, które wspomaga detoksykację organizmu i poprawia kondycję naszej skóry. 

Co jeszcze przyspiesza proces starzenia? Spadająca produkcja czynników wzrostu, których znaczny spadek obserwujemy już po 20. roku życia. Ich poziom zmniejsza się średnio 15% na dekadę, a w wieku dojrzałym u kobiet jest ich aż 70% mniej niż w okresie dojrzewania! 

Tymczasem są one niezbędne do rozmnażania i pielęgnacji niemal wszystkich struktur komórek w naszym ciele. W tym także mięśni, kości i skóry. Czynniki immunologiczne i wzrostowe w colostrum bovinum, insulinopodobnego czynnika wzrostu (IGF-1 i IGF-2) oraz transformującego czynnika wzrostu (TGF-alfa i TGF-beta) mają działanie regeneracyjne. Do tego colostrum bovinum promuje gojenie się i wywiera efekt przeciwstarzeniowy, zwiększając poziom IGF-1 do poziomu przed osiągnięciem dojrzałości, zwiększając tym samym masę i siłę mięśni. IGF-1 stymuluje również wzrost i naprawę DNA i RNA.

Colostrum bovinum, czyli odpowiedź na stany zapalne

Inną ważną zaletą colostrum bovinum, w szczególności laktoferyny, którą zawiera, jest to, że posiada działanie przeciwzapalne. Zapalenie spowodowane przez nadaktywność systemu immunologicznego, jest podstawową przyczyną starzenia się skóry, jak również jest początkiem wielu przewlekłych chorób autoimmunologicznych. Dlatego trzeba temu zapobiegać. Laktoferyna inicjuje reakcję odpornościową (na zapalenie) w komórkach skóry. 

Obecne w colostrum bovinum Epithelial Growth Factor (EGF) odwracają oznaki starzenia się skóry. EFG naprawia jej uszkodzenia wynikające nie tylko z wieku, ale też z uszkodzeń spowodowanych przez słońce, oparzeń chemicznych, lub rany ciętych. Czynniki wzrostu sprawiają, że komórki szybciej się naprawiają i namnażają, a tym samym stare warstwy skóry są zastępowane nowymi. 

Colostrum bovinum: koniec z trądzikiem i alergiami 

Colostrum bovinum można podawać zarówno doustnie, jak i miejscowo na skórę jako kosmetyk. Młodziwo docenione zostało już wiele lat temu w dermokosmetologii i medycynie zajmującej się skórą zmienioną chorobowo. Dowiedziono, że skutecznie regeneruje skórę po oparzeniach słonecznych lub po solarium, po odmrożeniu, wspomaga leczenie objawów skórnych wywołanych gronkowcem, leczenie trądziku młodzieńczego, skupionego i różowatego, zmniejsza łojotok, zapobiega tworzeniu się zaskórników, zmniejsza stany zapalne, zwalcza egzemy, alergie, ma działanie blokujące alergiczne reakcje zapalne, działa antyseptycznie, antywirusowo i antybakteryjnie, wspomaga leczenie owrzodzeń, ropni, grzybic i odleżyn. Skutecznie zastępuje tradycyjne kremy na blizny poprzez szybsze gojenie i regenerację komórkową. 

Colostrum bovinum to prosta i skuteczna metoda na piękno, zdrowie i doskonałe samopoczucie. 


Najlepszy środek na młodość? Sekret tkwi w colostrum
Gorsze samopoczucie, nadprogramowe kilogramy, słabsze kości, choroby serca, osteoporoza – to dolegliwości, których ryzyk...
Dodaj komenatarz

Musisz się zalogować lub zarejestrować aby dodac komenatrz