COLOSTRUM POLSKA IMMUNOFIRSTAID

Dlaczego Polskie Colostrum jest najlepsze?

Colostrum Polska jest to producent najwyższej jakości Colostrum, które pozwala dbać o zdrowie i odporność Twoje i Twojej rodziny!

Colostrum to nazwa łacińska, którą rozumie cały świat. Po polsku mówi się często po prostu siara. Jest jednak jeszcze jedno piękne, staropolskie określenie na mleko pierwszej laktacji. Jako Colostrum Polska chcielibyśmy to słowo przywrócić, z Waszą pomocą, polszczyźnie, gdyż prawie zostało zapomniane, a znakomicie oddaje istotę i rolę Colostrum – brzmi ono MŁODZIWO.

Młodziwo jest pierwszym pokarmem dla wszystkich ssaków w tym ludzi. Zapewnia pasywną ochronę dla noworodka przeciwko patogenom jelitowym, głównie poprzez przenoszenie przeciwciał (przeciwko bakteriom i wirusom) oraz czynników wzrostu dla optymalnego wzrostu i rozwoju Korzystne składniki w colostrum bovinum są biologicznie niemal identyczne z siarą ludzką także jest to naturalnym sposobem na zastąpienie ich spadających poziomów w każdym wieku.

Colostrum jako najcenniejsza naturalna substancja była znana od bardzo dawna. W czasach kiedy każdy hodował krowę na własny użytek, gdy rodził się cielak było to wielkie wydarzenie, a Colostrum które udało się zdobyć wykorzystywano w taki sposób, żeby nie zmarnowała się żadna kropla!

Colostrum jest odpowiedzią immunologiczną na otaczające nas warunki oraz zagrożenia, z którymi spotyka się organizm Właśnie dlatego poza człowiekiem, który nie funkcjonuje już w naturalnym środowisku, żaden ssak nie mógłby przeżyć bez pierwszego posiłku w swoim życiu jakim jest Colostrum.

Na zachodzie możemy spotkać się z farmami, w których znajduje się nawet kilkaset tysięcy sztuk bydła Krowy hodowane są w bardzo sterylnych warunkach, nastawione na maksymalizację wydajności mlecznej, w sposób obniżający do minimum ryzyko zachorowanie, sprawia że w przeciwieństwie do Colostrum Polska w zachodnich hodowlach odpowiedź immunologiczna jest bardzo ograniczona

Żyjąc i podróżując w naszym kraju możemy zauważyć, że rolnictwo w Polsce nadal zbliżone jest do rolnictwa tradycyjnego. Krowy wypasane są na pastwiskach, bardzo często mają dostęp do słońca i natury Brak nadmiernej sterylizacji i zbyt restrykcyjnych przepisów powoduje, że środowisko bakteryjne jest szerokie, a młodziwo dużo bardziej bogate

Colostrum Polska nawiązało kontakt z ponad 1500 gospodarstwami, właśnie po to, żeby środowisko immunologiczne było jak najbardziej zróżnicowane. Narzucając wysokie standardy jakości i higieny postanowiliśmy nawiązać współpracę z prawie 600 rolnikami!

Colostrum Polska każdorazowo bada tysiące baniaków z młodziwem i zauważyliśmy, że jakość Colostrum może znacznie różnić się pomiędzy krowami z jednego stada. Jedna matka może uzyskać wynik 20ml/l, gdy w tym samym czasie druga uzyskuje 140ml/l. To 7-krotna różnica!

Najwyższą jakość Colostrum możemy uzyskać dzięki starannej selekcji. Jako producent młodziwa ponad 90% wytworzonego surowca przeznaczamy na rynek weterynaryjny. Tylko kilka procent najwyższej jakości Colostrum przeznaczane jest na suplementy i kosmetyki dla ludzi.

Stworzona przez Colostrum Polska marka ImmunoFirstAid, jest to odpowiedź dla osób, które poszukują najwyższej jakości w połączeniu z bezpieczeństwem zapewnionym przez naturalne składniki.