Colostrum sposobem na dłuższą młodość

Gorsze samopoczucie, nadprogramowe kilogramy, słabsze kości, choroby serca, osteoporoza – to dolegliwości, których ryzyko wystąpienia zwiększa się wraz z wiekiem. Colostrum bovinum to suplementacja diety, która nie tylko im zapobiega, ale ma też wiele innych właściwości anti anging. 

Chociaż starzenie się jest nieodłącznym etapem naszego istnienia, ludzie nie przestają poszukiwania sposobów na to, jak je opóźnić i mu zapobiegać. Nie możemy pogodzić się z niszczeniem naszego organizmu i robimy wszystko, aby poprawić jakość naszego życia. Trudno się temu dziwić. Na szczęście istnieją naturalne substancje, które pomagają nam cieszyć się dobrym stanem zdrowia jak najdłużej. Należy do nich colostrum bovinum, które ma liczne właściwości anty aging. Powoduje: wzrost kości i mięśni, przeciwdziała rakowi, reguluje poziom cukru, broni przed otyłością, zapobiega zapaleniom, zmniejsza poziom cholesterolu, przeciwdziała nadciśnieniu, wzmacnia aktywność przeciwbakteryjną, chroni tkanki przewodu pokarmowego, zwiększa wydolność psychofizyczną i opóźnia wystąpienie objawów Alzheimera. Jak widać to suplement, który zdecydowanie warto zacząć stosować jak najwcześniej, aby uniknąć nieprzyjemnych objawów i komplikacji zdrowotnych.

Colostrum bovinum regeneruje komórki

Jak objawia się proces starzenia? To, m.in.  zmniejszenie masy mięśniowej i kostnej oraz utrata elastyczności skóry, które charakteryzuje się utratą napięcia mięśni, osłabieniem skóry i zmarszczkami. Dzieje się tak, ponieważ nasze ciało po 20. roku życia zaczyna zużywać produkcję hormonu wzrostu. Można jednak temu zapobiegać. Czynniki immunologiczne i wzrostowe zawarte w colostrum bovinum, insulinopodobnego czynnika wzrostu (IGF-1 i IGF-2) oraz transformującego czynnika wzrostu (TGF-alfa i TGF-beta) mają działanie regeneracyjne, które rozciągają się na prawie wszystkie komórki strukturalne organizmu. Colostrum bovinum wspiera gojenie i wywiera efekt przeciwstarzeniowy, zwiększając poziom IGF-1 do poziomu, jaki mamy przed osiągnięciem dojrzałości, zwiększając tym samym masę i siłę mięśni. IGF-1 stymuluje również wzrost i naprawę DNA i RNA.

Colostrum bovinum: zapobieganie chorobom serca

Kluczem do walki z procesem starzenia oraz zachorowaniu na raka są telomery, które są fragmentem chromosomu. Są zbudowane z kilku tysięcy zasad nukleinowych i związanych z nimi białek. Ich długość określa liczbę przypadków, w których komórka może się dzielić, tak że nici DNA stają się krótsze wraz ze starzeniem, w końcu stają się zbyt ciężko uszkodzone, aby powielać nowe komórki. I właśnie ta bezczynność prowadzi do poważnych chorób, a nawet ryzyka zgonu.

Genetycy odkryli, że osoby powyżej 65. roku życia, które mają krótsze telomery, były trzykrotnie bardziej narażone na śmierć z powodu chorób serca i ośmiokrotnie częściej umierały z powodu choroby zakaźnej niż osoby z dłuższymi telomerami. Skrócone telomery zidentyfikowano także u pacjentów z nowotworami trzustki, kości, gruczołu krokowego, pęcherza moczowego, płuc, nerek, głowy i szyi. Colostrum bovinum zawiera telomerazę, enzym dodający telomery (sekwencje DNA) do końców nici DNA w chromosomach, co pozwala na nieustanne odtwarzanie identycznych, nieuszkodzonych komórek.

Colostrum bovinum – skuteczny sposób na utrzymanie wagi

Badania wykazały też, że składniki colostrum bovinum wpływają na zwiększenie uczucia sytości, modulowanie homeostazy glukozy i optymalizację masy ciała beztłuszczowej, z których wszystkie stanowią potencjalne leczenie terapeutyczne / strategie zapobiegania otyłości. Bioaktywne peptydy i aminokwasy zwiększają uwalnianie hormonów, co prowadzi do nasilenia poczucia sytości i tym samym zmniejszenia spożycia pokarmów. Aminokwasy aminokwasów rozgałęzionych są niezbędne do utrzymania masy mięśniowej, zwłaszcza u osób starszych.

Dieta bogata w leucynę (wysoka w colostrum i bardzo aktywna metabolicznie) powodowała większą całkowitą utratę wagi, większą utratę tkanki tłuszczowej i mniejszą utratę masy mięśniowej. Colostrum zawiera również leptynę, hormon wytworzony w tkance tłuszczowej i innych tkankach, które hamują przyjmowanie pokarmów i stymuluje wydatki energetyczne. Podwyższone stężenie leptyny przyspiesza sygnały uczucia sytości z żołądka do mózgu, zmniejszając tym samym spożycie nadmiaru i nadmiaru kalorii.

Colostrum bovinum na mocniejsze kości

Około jedna trzecia dorosłych osób powyżej 60. roku życia cierpi z powodu sarkopenii, która jest główną przyczyną upadków, a następnie niepełnosprawności. Colostrum bovinum zawiera dziewięć niezbędnych aminokwasów, które oszczędzają i syntetyzują tkankę mięśniową. Leucyna promuje syntezę mięśni poprzez aktywację szlaku sygnałowego, który pobudza napęd anaboliczny ciała. Ponieważ starzenie się mięśni staje się odporne na stymulację leucyną, suplementacja siary może pomóc przezwyciężyć deficyt, zapobiegać dalszej degradacji mięśni i promować nową tkankę mięśniową.

Proces starzenia sprawia, że zmienia się równowaga osteoblastów i osteoklastów. To w praktyce oznacza, że więcej kości jest rozkładanych niż budowanych, co pogarsza ich stan. U kobiet po menopauzie przyspiesza powstanie osteoporozy. Colostrum bovinum zawiera także osteopontynę, laktoferynę, czynnik wzrostu naskórka / nabłonka (EGF) i IGF-2, które pozytywnie wpływają na stan naszych kości.

Colostrum bovinum, czyli nie dla depresji

Colostrum bovinum znacznie łagodzi też objawy depresji związanej z wiekiem, spadek funkcji poznawczych oraz objawy demencji, zwłaszcza choroby Alzheimera. Wraz z wiekiem wzrasta poziom serotoniny – hormonu, który odgrywa ogromną rolę w naszym układzie nerwowym. Tryptofan zawarty w colostrum dostarcza za pomocą układu pokarmowego aminokwasy, które poprawiają nastrój, zwiększają poziom energii, zmniejszają poziom stresu i powodują ogólne lepsze samopoczucie.

Jak widać colostrum bovinum to najlepsza recepta na to, aby jak najdłużej utrzymywać nasz organizm w zdrowiu i młodym wieku!